Jak vybrat správný šetřič

Po kterých vlastnostech bychom se měli dívat při výběru šetřiče, tak aby splňoval všechna očekávání?

Zřejmě budeme chtít, aby šetřič dobře plnil svoji funkci a šetřil, šel snadno nainstalovat, dobře vypadal, případně nebyl vidět, byl odolný, sloužil dlouhá léta, jeho používání bylo bezpečné a aby neomezil náš komfort. Přesně tohle jsou vlastnosti, které jsme sledovali při vývoji šetřičů WATERSAVERS®.

Bezproblémová instalace

Instalace našich šetřičů je složitá asi tak jako vyměnit žárovku. Navíc každý námi zaslaný šetřič obsahuje návod, případně máte k dispozici i kompletní návody včetně obrázku. A to jak pro šetřiče na vodovodní baterie dřezové/umyvadlové, sprchové i na toalety.

Cena a úspora

Cena je důležitý faktor při nákupu, ale pro nás je důležitější kvalita (nemusí se měnit), bezpečnost (bezpečné materiály bez ftalátů atp.), výkon (šetří maximum možného na daném místě) a komfort uživatele. Pokud se zohlední všechny tyto faktory, potom jsou šetřiče WATERSAVERS®jasnou volbou.

K čemu je šetřič, který šetří, ale nevyhovuje nám proud vody (např. několik tenkých ostrých a nepříjemných pramínku)? K čemu je šetřič, u kterého nám vyhovuje proud vody, ale šetří málo? K ničemu. Pokud nelze ani nastavit, tak jsme nuceni jej buď použít nebo vyhodit.

Šetřiče WATERASVERS® jsou konstruovány tak, aby proud byl vždy příjemný. Tak, aby byla vytvářena iluze plného vodního válce a aby šetřil maximum vody na daném místě. Každý si totiž každý jednotlivý šetřič může nastavit na každém jednotlivém místě. Získáte tak vysokou úsporu, která rychle zaplatí počáteční investici do šetřičů ale co je důležité, nepřijdete při tom o svůj komfort.

Naše doporučení

Po instalaci šetřiče na každém jednotlivém místě doporučujeme provést orientační zkoušku. Vyzkoušejte si, jestli vám proud vody vyhovuje. Dle návodu můžete nastavit různé hodnoty průtoku u každého šetřiče a tím optimalizovat úsporu a komfort na každém jednotlivém místě. Výše vaší úspory je tak ve vašich rukou.

Nastavitelnost šetřičů

Všechny naše šetřiče jsou nastavitelné. Vy sami si můžete určit, kde je vaše hranice mezi úsporou a komfortem a to na každém jednotlivém místě spotřeby vody. Jedině tak je možné dosáhnout optimálního stavu, kdy bude dosaženo maximální úspory bez toho, aby vás to nějak omezovalo.

Kvalita

Naše produkty slouží v provozech přes 10 let a není důvod, aby nesloužily dalších 10. Na naše produkty dáváme 5 let záruku. To si můžeme dovolit jen proto, že víme z jakých materiálů a jakých postupů bylo použito při jejich výrobě. Šetřiče například chromujeme dvojnásobnou vrstvou oproti standardu. O kvalitu tak nemusíte mít strach.

Bezpečnost produktu

Šetřiče přichází do kontaktu s vodou, kterou pijeme nebo s ní přichází do styku naše pokožka. Proto kvalita použitých materiálů je zásadní. Nechceme zbytečně do těla dostávat látky, které tam nepatří.

Výše úspory a zachování komfortu

Obrovskou výhodou našich šetřičů na vodovodní baterie je to, že vytváří velmi příjemný proud vody i při velmi malém průtoku.

K čemu by bylo šetření, kdybychom neumyli nádobí, nebo se dobře neosprchovali. Komfort je důležitý a jeho zachování je zásadní proto, abychom neváhali investovat do úsporného řešení. Naše šetřiče jsou nastavitelné – komfort užívání si tak lze nastavit na každém jednotlivém místě. Běžný průtok ve sprše je 18–25l/min. S naším šetřičem si můžete nastavit 6/8/10/12/14l/min, přitom ve většině případů bude vyhovovat námi nastavených 10l/min, ale je to čistě ve vašich rukou, jak si sprchový regulátor nastavíte pro vaše účely. U vodovodních baterií běžně protéká 12–15l/min. Naše šetřiče lze nastavit na 4/6/8/10/12/14l/min, přitom ve většině případů bude vyhovovat nastavení 6l/min z výroby. Ale pokud vám stačí v koupelně jenom 4l/min, a v kuchyni potřebujete 8l/min, tak si to jednoduše změníte.

Antivápennost

Ačkoliv různí výrobci uvádí, že jejich výrobky jsou antivápenné, doporučují například zakoupení speciálního „klíče“ na odstranění vodního kamene. S ničím takovým se u WATERSAVERS® nesetkáte. Naše výrobky skutečně velmi dobře odpuzují vodní kámen, díky své konstrukci a použitému materiálu. Jsou vhodné i pro místa s extrémní tvrdostí vody, kde se vodní kámen usazuje opravdu na všem. V takovém případě je stačí jednou za čas odšroubovat a ponořit do octa, který jim neublíží, případná vrstvička vodního kamene z nich zmizí a jsou jako nové. V případě starých perlátorů s kovovým sítkem toto není možné dělat dlouhodobě a lidé nezřídka volí možnost odstranění perlátoru natrvalo. Což je to nejhorší z možných řešení. Vyzkoušejte šetřiče WATERSAVERS® a uvidíte, že budete spokojeni.

slovenčinaEnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

 2006–2024 WATERSAVERS, s.r.o. – všechna práva vyhrazena