Důležité vlastnosti šetřičů

Šetřiče WATERSAVERS® jsou rozdělené do tří základních kategorií:

Všechny jsou vyrobeny v České republice, pouze z kvalitních materiálů, kompletují se ručně, neusazuje se na nich vodní kámen a splňují všechny požadované testy a certifikáty. Šetřiče na vodovodní baterie a do sprch jsou jediné na světě, u kterých je možné, díky naší technologii, opakovaně měnit množství protékající vody.

Šetřiče na vodovodní baterie

Tyto šetřiče se připevňují na konec vodovodního ramínka stejně jako obyčejný perlátor. Standardně je šetřič nastavený na průtok 6l/min. Dle potřeby si ale můžete objem průtoku vody změnit na 4, 6, 8, 10, 12 nebo 14l/min. Díky jedinečnému properlení vody vůbec nepoznáte, že teče méně vody.

RA6 24 - antivápenný šetřič vody na vodovodní baterii
RA6 22 - antivápenný šetřič vody na vodovodní baterii
RA6 22/24U - univerzální antivápenný šetřič vody na vodovodní baterii

Rozdíl mezi šetřičem WATERSAVERS® a obyčejným perlátorem

Přes obyčejný perlátor proteče 15 až 17l/min. Přestože jej čistíte, usazuje se na něm vodní kámen, a tak postupně koroduje. Voda naruší sítko během dvou let. Poté je často potřeba koupit nový. Zkorodovaný perlátor může navíc obsahovat nebezpečné bakterie a kontaminovat tak protékající vodu — např. životu nebezpečnou Legionellou.

obyčejný perlátor po 3 letech používání
šetřič WATERSAVERS po 3 letech používání

Rozdíl mezi obyčejným perlátorem a šetřičem WATERSAVERS® po 3 letech používání.

Co to je a proč je tak důležitý anti-vápenný systém?

Tzv. anti-vápenný systém zabraňuje usazování vodního kamene. U běžných perlátorů se tak musí vodní kámen čistit, navíc kovové sítko i tak časem zkoroduje. Šetřiče WATERSAVERS® mají části, které přijdou do styku s vodou, plastové. Umělá hmota je vysoce odolná proti chemikáliím a horké vodě. Vydrží až 179°C.

rozdělávání šetřiče WATERSAVERS

Rozdíl mezi šetřičem WATERSAVERS® a úsporným perlátorem

Úsporný perlátor má pevně nastavený průtok vody, který nelze měnit. Navíc proud vody není na dotek moc příjemný. Pokud je úsporný perlátor kovový, koroduje stejně jako obyčejný perlátor a bakterie mohou kontaminovat vodu. Ve většině případů se po rozebrání již nedá složit zpět (např. kvůli čištění). Uváděné průtoky a úspory často nejsou podložené. Záruční doba je pouze 2 roky.

průtok vody úsporného perlátoru
průtok vody šetřiče WATERSAVERS

Srovnání proudu vody u úsporného perlátoru a šetřiče vody WATERSAVERS® při totožném nastavení průtoku (6l/min).

Jak lze u šetřičů změnit průtok vody

Součástí balení jsou silikonové kroužky, které se od sebe liší barvou a tloušťkou. Podle toho, jaký průtok vody potřebujete, tak vložíte potřebné kroužky do šetřiče. Stačí, když šetřič rozeberete, vytlačíte pomocí nějakého špičatého nástroje nastavený černý silný kroužek a na jeho místo vložíte kroužky, které jsou potřeba dle návodu.

rozdělaný šetřič WATERSAVERS na jednotlivé díly
zjistit více o nastavení

Šetřiče WATERSAVERS® se velmi snadno udržují

Údržba je opravdu velmi jednoduchá. Stačí pouze občas propláchnout bílé sítko, kde se zachytávají hrubé nečistoty nacházející se přímo ve vodě. Buď poznáte zanešení zhoršeným průtokem vody, nebo rovnou doporučujeme čistit šetřič preventivně jednou za půl roku. Znečištění sítka ovlivňuje kvalita vody.

rozdělávání šetřiče WATERSAVERS

Co byste měli vědět o hygienických atestech

Základním potvrzením je tzv. ověření zdravotní nezávadnosti výrobku určeného pro přímý styk s pitnou vodou. Dovozce nebo prodejce je mít musí.

Šetřiče jsou chráněné proti odcizení

Nabízíme také řadu šetřičů antivandal, která obsahuje ochranný systém proti odcizení. Tyto šetřiče jsou ideální do veřejných prostor. Klíč je součástí balení.

antivápenný šetřič vody s ochrannými kovovými prvky RA6 22A
antivápenný šetřič vody s ochrannými kovovými prvky RA6 24A

Šetřiče do sprch

Šetřiče do sprch se šroubují mezi sprchovou baterii a sprchovou hadici. Jsou vyrobeny ze stejných materiálů jako šetřiče na vodovodní baterie. Splňují tedy všechny hygienické atesty, jsou anti-vápenné, průtoky jsou podloženy laboratorním měřením apod. Nový šetřič je standardně nastavený na průtok 10l/min. Vy si ale dle potřeby můžete změnit průtok vody na 6, 8, 10, 12 nebo 14l/min.

Co je vysokopevnostní sprchová hadice

V rámci sortimentu pro sprchy nabízíme také vysokopevnostní sprchovou hadici, která je k dispozici buď se zabudovaným šetřičem, nebo bez zabudovaného šetřiče. Jedinečná je v tom, že se neláme a snese vysoký tlak.

Popis a výhody vysokopoevnostní hadice:

  • je vhodná pro všechny typy sprchových baterií
  • vyrobena pro intenzivní zatížení z kvalitní pochromované mosazi
  • její délka je 150cm, lze natáhnout až na 200cm
  • oba konce v provedení robustní kónické matice
  • standardní závity 1/2"
  • snese tah až 50kg, tlak až 10 atmosfér, teplotu 1–90°C
  • záruční doba 2 roky
vysokopevnostní sprchová hadice

Jak lze u šetřičů změnit průtok vody

Součástí balení jsou silikonové kroužky, které se od sebe liší barvou a tloušťkou. Podle toho, jaký průtok vody potřebujete, tak vložíte potřebné kroužky do šetřiče. Stačí, když šetřič rozděláte, vytlačíte pomocí nějakého špičatého nástroje nastavený černý silný kroužek a na jeho místo vložíte kroužky, které jsou potřeba dle návodu.

rozdělaný šetřič WATERSAVERS na jednotlivé díly
zjistit více o nastavení

Šetřiče na toalety

Šetřiče na toalety jsou vhodné pro všechny běžné, ale i dvoutlačítkové toalety. Množství úspory vody se nastavuje pomocí tzv. válečků, které rovněž zabraňují protékání WC.

šetřič vody WC STOP na toaletu

Spotřeba vody na toaletě v domácnosti

Při každém spláchnutí na běžné toaletě se spotřebuje 10 litrů vody. V domácnosti, kde žijí 4 lidé, se tedy průměrně za den spotřebuje na splachování cca 280 litrů vody. Za rok už je to 102200 litrů vody — tedy zhruba 4000. Díky WC STOPu lze ale spotřebovat až o 70% méně vody. Domácnost by tak mohla ušetřit 2800Kč ročně jen na toaletě.

zjistit více o instalaci
slovenčinaEnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

 2006–2022 WATERSAVERS, s.r.o. – všechna práva vyhrazena
 Luboš Macháček