Historie společnosti

Jak vznikl nápad na šetřiče vody

Jistě s námi budete mnozí souhlasit, že spousta nápadů vznikla právě tím, když zjistíte, že něco potřebujete, ale ono to buď zatím neexistuje, nebo existuje, ale nějak to není ono. U prvních českých šetřičů tomu nebylo jinak. Zakladatelé společnosti, Radomír Božek a Alena Macháčková, vlastnili firmu na sanitární techniku, a proto se jim při rozšiřování sortimentu dostaly do rukou zahraniční šetřiče vody. Myšlenka šetření vody je nadchla, ale provedení těchto produktů na trhu mělo spoustu „mezer“ ve kvalitě, a tak vzniklo rozhodnutí vyrobit šetřič vlastní — český. Z materiálů, které opravdu vydrží a s prokazatelnými průtoky vody.

První nápady a prototypy tak vznikaly přímo doma na koleni. Zkoušelo se, jak k sobě jednotlivé díly lepit, jak nejlépe regulovat průtok vody… Šlo jednoduše o to najít tu správnou cestu, což se nakonec podařilo, a tak mohl začít vývoj českých šetřičů vody. Svým nápadem jsme zaujali i Jihomoravské inovační centrum, které tak společnosti pomohlo s celým rozjezdem. Za vším stojí nápad, jak unikátně provzdušnit protékaný proud vody tak, že opticky teče pořád stejně vody, ale vy šetříte vodu i planetu. První vyrobené šetřiče tak kompletovala celá rodina, příbuzní a známí. Nyní již ročně vyrobíme do 100000 kusů a kapacita výroby je připravena na navyšování. V současné době již operujeme nejen na českém trhu, ale exportujeme do celé řady evropských, afrických a asijských zemí.

Spolupracujeme

Za dobu našeho působení jsme navázali spolupráci s řadou organizací, sdružení i vládních agentur.

Náhradní plnění

Spolupracujeme se společností SIMACEK HS, která zaměstnává více jak 60% osob se zdravotním postižením.

WATERSAVERS® na EXPO Milano 2015

Rapidní ubývání vody je celosvětový problém a šetřiče WATERSAVERS® jsou jednoduchý a efektivní způsob řešení, jak zabránit zbytečnému plýtvání vody. Proto jsme byli vybráni mezi 10 hlavních lákadel expozice jižní Moravy a Brna. Ústředním tématem bylo „Potraviny pro planetu, energie pro život“.

CZEXPO 2015
EnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

 2006–2022 WATERSAVERS, s.r.o. – všechna práva vyhrazena
 Luboš Macháček