Často kladené otázky

Dojde ke snížení komfortu?

Nedojde… u baterií dokonce dochází ke zvýšení komfortu.

Vodovodní baterie

U baterií naši zákazníci hovoří o zvýšení komfortu, přestože běžným perlátorem proteče zpravidla 12–18 litrů vody za minutu a naším nastavitelným standardně 6l/min (lze snadno nastavit 4/6/8/10/12/14 dle požadavků). Opticky teče pořád stejně vody a nádobí i ruce si umyjete krásně i pod 6l/min. Díky tomu, že voda teče dutým silně properleným válcem, necáká na okolní povrchy, což ocení zejména ženy. Optický, pocitový komfort je zachován, šetříte a ještě nemusíte tolik umývat okolní povrchy.

Sprchy

Běžnou sprchou proteče 18–25 litrů vody za minutu, my tomu říkáme „vodopád“. Naše regulátory sprch vytváří wapkový efekt a jsou nastaveny na 10l/min, což běžně stačí a ten kdo o tom neví, rozdíl nepozná. Studie hovoří o tom, že délka sprchování se nezvýší. Kdyby to však z jakéhokoliv důvodu nevyhovovalo, snadno si regulátor sami nastavíte po skocích 4/6/8/10/12/14l/min. Ušetříte vždy. Nastavte si regulátor, tak abyste ušetřili co nejvíc a přitom nepoznali rozdíl.

Toalety

WC STOP – primitivní a efektivní. Kromě toho, že budete déle držet tlačítko spláchnutí, rozdíl nepoznáte. Vždy budete mít k dispozici plný objem nádržky. Sami můžete rozhodnout, kolik vody zrovna chcete použít v daném případě. Je vyroben z nerezu a v běžné toaletě s ním ušetříte až 70% vody. Prostě vždycky použijete jen tolik vody, kolik právě potřebujete. Proč neustále splachovat 10–12l vody, když můžete spláchnout třeba jen 2l. Průměrně chodíme 7x denně na toaletu.

Kde je vhodné šetřiče používat?

Téměř všude se ušetří. Jsou ale výjimky a na ty se podíváme.

Šetřiče nepoužívejte tam, kde potřebujete plný proud vody. Paní uklízečce v hotelu nechte místo, kde si napouští kbelík vody bez šetřiče. Pro zbytek hotelu jsou šetřiče téměř nutností. Pokud Vám ale žena bude tvrdit, že v kuchyni šetřič nechce, „protože by déle napouštěla vodu na vaření,“ potom vězte, že pouze cca 3% vody v domácnosti se užívá na pití a vaření.

Jsou šetřiče hygienické?

Ano a to podstatně více než normální perlátory.

Díky tomu, že se na našich šetřičích netvoří vodní kámen, nemají kde bakterie typu Legionella žít a množit se. Hygienických vlastností využívají i velké nemocnice (FN na Homolce, FN v Motole…). Navíc naše šetřiče můžete sterilizovat do 179°C.

Mám špatné odpady, ucpávají se mi. Doporučujete vaše šetřiče i v tomto případě?

Ne, nedoporučujeme.

Dokud si neopravíte odpady, šetřiče nedoporučujeme. Doporučujeme si ale spočítat, kolik můžete ušetřit se šetřiči. Potom oprava odpadu nebude tolik bolet. Kupte je zatím jako dárek některému příbuznému, ať vám řekne, co si o nich myslí. Kupte je zbytku rodiny a třeba vám potom také pomohou s rozpočtem na novou kanalizaci. Můžeme si navzájem pomáhat, jenom to chce vědět jak.

Komu nákupem šetřičů prospěji?

Věřte, že všem.

Vy získáte kvalitní zboží, které Vám okamžitě začne šetřit vodu, energie a peníze. Protože jsou šetřiče vyráběny v ČR, dáte práci lidem v ČR. Nebudete spotřebovávat zbytečně zdroje naší planety, což je pro nás pro všechny důležité do budoucnosti. Můžete mít ze sebe radost.

Kdo jste?

Jsme jediný český výrobce.

Známe místní podmínky a na ty jsou naše šetřiče dimenzovány. Ostatní perlátory a šetřiče pochází převážně z Asie. Zde platí jiné normy, např. u šetřičů je uváděno, že sníží průtok na 5l/min, ale to je při tlaku 3 bary. V EU je běžně tlak 5–6 barů. Po zakoupení se pak zákazník diví, že voda teče mnohem více. Dále se uvádí, že jsou antivápenné, ale doporučují vám koupit si speciální klíč na mechanické odstranění vodního kamene. Naše výrobky žádné klíče nepotřebují. Jsou vyrobeny z prvotřídních materiálu a tak, aby sloužily dlouhá léta. Nenechte se oklamat, jděte po kvalitě českého výrobce. Věříme, že když nakoupíte u nás, budete spokojeni a drobný rozdíl v ceně se vám rychle vrátí v podobě vyšších úspor a bezúdržbovosti.

Mám nizký tlak (3 bary), budou šetřiče fungovat?

Rozhodně ano.

Každý náš šetřič je plně uživatelsky nastavitelný s certifikovaným průtokem. Šetřiče vody a energií WATERSAVERS®, fungují spolehlivě už od 1 baru. Výsledky potokolu ze STROJÍRENSKÉHO ZKUŠEBNÍHO ÚSTAVU, s.p. naleznete zde.

Kolik ušetřím?

Záleží na tom, jestli si vybavíte celou domácnost nebo podnik a jak si naše šetřiče nastavíte. Běžně ušetří rodina 50% vody i nákladů na její ohřev. To za předpokladu, že ošetří všechna místa v bytě/domě, kde se spotřebovává hodně vody (baterie/sprchy/toalety) a nechá nastavení na standardním, což je 6l/min. u baterií, 10l/min. u sprch a nainstaluje si WC stopy. My vám ale dáváme svobodu šetřit, kde chcete a kolik chcete. Všechny naše šetřiče jsou totiž snadno nastavitelné krokově 4/6/8/10/12/14l/min. Takže v kuchyni si můžete nechat například 8l/min, abyste si rychleji napustili konvici nebo hrnec a v koupelně si nastavte na umývání rukou a holení pro změnu 4l/min. Je to na vás.

Z čeho jsou šetřiče vyrobeny?

Z těch nejlepších dostupných materiálů.

Všechny perlátory a šetřiče WATERSAVERS® jsou certifikovány jako výrobek pro přímý styk s pitnou vodou dle Vyhlášky č. 409/2005 Sb. v platném znění. Kovové povrchy jsou chromovány oproti standardu dvojnásobně. Na kvalitě nám skutečně záleží. Proto si můžeme dovolit poskytnout 5 letou záruční dobu.

Jak dlouho šetřiče vydrží?

Dlouho… klidně i 20 let.

Kvalitě věříme natolik, že automaticky dáváme 5 letou záruku. To je mimo jiné doba, za kterou běžný perlátor v místech s tvrdou vodou už můžete dávno vyhodit a ztratit čas a peníze (cca 50Kč) za jeho výměnu. O promrhaných penězích ani nemluvě, protože s běžným perlátorem to jsou tisíce nebo desetitisíce na jeden šetřič.

Máme tvrdou vodu, je to problém?

Není… naše šetřiče obstojí i v místech s velmi tvrdou vodou.

Vnitřní části šetřiče jsou vyráběny z kvalitního plastu, který je hladký a kluzký. Jsou antivápenné. Kdyby se vám po čase přeci jenom drobná usazenina na šetřiči vytvořila, bez obav jej můžete vykoupat v octu. Běžné kovové sítko tím narušíte a po čase zničíte. Náš plastový povrch se pouze vykoupe a bude jako nový.

Co usazeniny v potrubí?

Tady se nic nemění.

Naše šetřiče mají jednoduché sítko, které opláchnete a fungujete dál. Pokud vás trápí nečistoty vody dlouhodobě, doporučujeme, abyste uvažovali o centrálním filtru nečistot. Vždy je třeba řešit příčinu místo důsledku. Protože teče 3x méně vody, tak se naše šetřiče méně ucpávají.

Vyplatí se nákup šetřiče vody, když mám vlastní studnu?

Určitě vyplatí.

Nespotřebovaná voda vám zůstane. Hladiny spodních vod v ČR klesají, šetřit s vodou je prostě rozumné. Většinou stejně platíte stočné a na tom ušetříte asi polovinu. Nehledě na to, že čerpadlo spotřebovává také elektřinu a pokud bude muset čerpat méně vody, bude také méně hluku. Neméně podstatné je to, že ohřát m3 vody dle typu ohřevu stojí cca 170–350Kč. Tím, že nespotřebujete teplou vodu i když za samotnou vodu neplatíte, ušetříte na jejím ohřevu, na stočném a na elektřině.

Chci si koupit solární panely na ohřev vody, mají šetřiče smysl?

Jednoznačně ano.

Tím, že si snížíte celkovou spotřebu vody, ušetříte – za studenou i za teplou. Při snížení spotřeby o 30% nemusíte kupovat tak velký solární systém, panelů budete potřebovat o  třetinu méně, nádrž bude také menší. Tím ušetříte na investici zpravidla desítky tisíc korun. Nehledě na fakt, že solární panely fungují jen když svítí sluníčko, ovšem teplou vodu potřebujete celý rok. Naše šetřice vám budou šetřit celý rok. Nejenom energii na ohřev TUV, ale i vodu samotnou. Návratnost investice do solárních panelů je cca 10–15 let. Návratnost investice do našich šetřičů 3–6 měsíců. Pořiďte si šetřiče hned a můžete tak šetřit třeba na ten solární systém, po kterém toužíte.

EnglishDeutschfrançaisitalianoEspañol

 2006–2022 WATERSAVERS, s.r.o. – všechna práva vyhrazena
 Luboš Macháček